موبایل در استرالیا

اصولا من یه آدمیم که خودمم نفهمیدم چجور آدمیم...

خوب شما ببین تا ٣ روز پیش که این پروژهه به سرم ریخته بود اصلا همش میخواستم برنامه ریزی کنم درسامو بخونم و نمیدونم لباس کثیف ها رو ببرم بشورم و هزار کار مفید دیگه الان که ٢ روزه تعطیل شدم کاری کردم اون دیگه از شدت بدبختی این بوده که ظرفارو شستم(خوب دیگه ظرفی نبود که حتی توش آب بخورم) حالا از این بگذریم خود درگیری ما با این مسائل حل بشو نیست

یه کم بگیم از استرالیا! خوب سوژه واسه گفتن از استرالیا زیاذه اول از همه بذار بریم سراغ موبایل از خونه که گفتم

موبایل این جا اینطوریه که شما میای یا مثل ایرانسل یه خط اعتباری میگیری و خوب نتیجتا هر چی پول توش باشه میتونی باش حرف بزنی.... اما خوب سیستم یه خورده متفاوت هست اینجاش! ببین اینجا شما مثلا با شارژی که ١٢ ماه اعتبار داشته باشه یعنی شارژی که مثلا ١٠٠ دلار بدی و این ١٠٠ دلار تا ١٢ ماه بهت اجازه استفاده بده خوب از همه گرون تره چرا که مثلا برای هر دقیقه تلفن داخلی در استرالیا ١.۵ دلار کم میشه و خوب خودت حساب بیاد دست که چقدر گرونه

اما میشه مثلا شارژی خرید که ١ ماه اعتبار داره و مثلا ۵٠ دلار میدی و اون بجاش بهت ٣٠٠ دلار اعتبار میده باز هم همون ١.۵ دلار بر دقیقه هست. و خوب یه حساب سر انگشتی بهت میگه که اینجا دیگه شما ١.۵ دلار نمیدی بر دقیقه شما ١.۵ تقسیم بر ۶ از حسابت کم میشه.

اما از همه این ها گذشته یه مدلش هم هست که شما میای یه میزان ثابت ماهیانه رو به نام پلن تعیین میکنی و خوب حالت دوم قبلی میشه با این تفاوت که شما معتهد میشه مثلا تا یه سال هر ماه این ۵٠ دلار در ماه رو پرداخت کنی و اونا هم به جاش به شما یه گوشی موبایل نو میدن و به جای ٣٠٠ دلار شارژ بالا مثلا ۵٠٠ دلار شارژ داده میشه در ازای ۵٠ دلار در ماهت که به عبارتی میشود ۶٠٠ دلار در سال.

این از موبایل!!! حالا اگه تو فهمی من چی گفتم خودمم فهمیدم! اما نه دوباره دقیق بخون میفهمی یه کم پیچیدس اما بیای اینجا دوبار که ١٠٠ دلار عادی بدی ٢٠ دقیقه حرف بزنی خود به خود همش رو از بر میگی!

بخوای نخوای این سیستم سرمایه داری پایش اینه که تا میتونه من و شمای بینوا رو بچاپه و خوب گاهی بهمون هم القا کنه به ببببه عجب سودی کردم و سر شرکته کلاه رفت....و خوب دستی اگر به پشت گوشهات بکشی خودت میفهمی که چه قدر مخملیه!

اینجا اکثرا دانشجوهای زیر دکترا پول پرداخت میکنن شهریه ها متفاوت و خوب هرکی دوس داشت تو سایت دانشگاه ها نوشته....و اصولا هم شهریه ها بالای ١٣٠٠٠ دلار هست در ترم!

/ 2 نظر / 30 بازدید
منصور

سلام من متاهل هستم و میخواهم برای تحصیل به استرالیا بیام شهر پرت البته وضعیت مالی خوبی ندارم و مجبورم هم خودم هم همسرم کار کنیم.به نظره شما کار پیدا میشه کا همسرم فول تایم و من پارت تایم کار کنیم؟؟